Hobi Grafika
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Citati iz knjiga

+29
ogycko
chocolate
jaarban
Dragica
Faith
fay
atanackovic
svetlost
mouth33
Duca
lilly14
MedenoSrce
Nirvana
Lycanthrope
PetarPan
spectar
Orion
obican_covek
Lili
MarimJa
Angel
Gogi
ida0407
Complicated`
Acid
Zvezdana
Sonja
Osnivac foruma
~Lenami~
33 posters
Go down
Dragica
Dragica
3. Stepen
3. Stepen
Female
Number of posts : 1756
Age : 49
Lokacija : Novi Sad
Raspolozenje : romanticno
Registration date : 2008-12-14
http://poetryreach.blogspot.com/

Citati iz knjiga - Page 4 Empty Re: Citati iz knjiga

Tue 8 Sep - 19:51
"Za mene postoji samo putovanje putevima koji imaju srca. Tuda ja putujem, i jedini dostojan izazov je da se taj put prede sav, do kraja. I tuda putujem, gledajući, gledajući bez daha."

(Don Huan)
chocolate
chocolate
Light warrior woman
Light warrior woman
Female
Number of posts : 5071
Age : 57
Lokacija : Zagreb
Raspolozenje : živim paranormalno-tek kad imam para onda sam normalna
Registration date : 2007-11-10

Citati iz knjiga - Page 4 Empty Re: Citati iz knjiga

Tue 8 Sep - 20:23
...Moguæe je da se èovjek trudi, da zapinje svim silama èak i onda kada zna da je to što èini sasvim uzaludno, ali prvo moramo znati da je to što èinimo uzaludno, a onda opet moramo nastaviti kao da to ne znamo. To je èarobnjakova ludost koju on ipak drži na uzdi, njegova kontrolirana ludost ...

Kastaneda - " Odvojena stvarnost "
ogycko
ogycko
1. stepen
1. stepen
Female
Number of posts : 92
Age : 38
Registration date : 2009-09-04

Citati iz knjiga - Page 4 Empty Re: Citati iz knjiga

Fri 2 Oct - 12:59
"Ne...
Nismo mi bili ljubavnici...
Nikad...
Samo smo se ponekad malo gledali, kad nas nisu gledali...
I to je sve...


Oboje smo nosili na lančiću po polovinu jedne davno polomljene tajne, ali nismo pokušavali
da je sastavimo, ko zna zašto, i ta tajna lebdela je nad desetogodišnjim okeanom prošlog vremena kao
ukleta lađa...
Negde ovde daleko...
Negde tame blizu...
Ni na nebu, ni na zemlji...

Nikad mi nismo bili ljubavnici…Samo smo se ponekad, u nocima punog meseca malo trazili po dugim talasnim duzinama Ceznje…


I to je sve…

Jedan od onih života, Balašević
mystery eye
mystery eye
Novajlija
Novajlija
Female
Number of posts : 3
Age : 33
Registration date : 2010-12-02

Citati iz knjiga - Page 4 Empty Re: Citati iz knjiga

Fri 3 Dec - 17:36
''Bez obzira da li je to negde zapisano, znam da ću uspeti. Ako to nije predodređeno, predodrediću, ili ako nije suđeno, ja ću to da uradim. Ako stignem do granice, precrtaću je, ako naiđem na kraj, stvoriću od njega novi početak.''

Slaviša Pavlović
mystery eye
mystery eye
Novajlija
Novajlija
Female
Number of posts : 3
Age : 33
Registration date : 2010-12-02

Citati iz knjiga - Page 4 Empty Re: Citati iz knjiga

Fri 3 Dec - 17:41
''I sad, gde je tu- smisao?
Jer, ako je on u tome da ne činim ono što želim, da naprotiv, činim ono u šta ne verujem, onda se ja takvog smisla užasavam, dublje od svakog besmisla.''

Borislav Pekić
''Vreme reči'' amin
mystery eye
mystery eye
Novajlija
Novajlija
Female
Number of posts : 3
Age : 33
Registration date : 2010-12-02

Citati iz knjiga - Page 4 Empty Re: Citati iz knjiga

Fri 3 Dec - 17:49
''DA! Ja sam dobro razumeo vaš sistem! Dali ste im bol, glad i odvojenost da zaokupite njihovu pobunu. Iscrpljujete njihove snage i proždirete njihovo vreme da ne bi imalie ni snage ni vremena za gnev! Oni tapkaju, budite zadovoljni... Ali ja, koji sam porobljen kao i oni, ponižen s njima, ja vam ipak objavljujem da ste ništa. Ne smejte se! Ne smejte se, budalo... Kažem vam izgubljeni ste. Već ste pobeđeni, u krilu vaših najznačajnijih pobeda, zato što postoji u čoveku- gledajte mene- neka sila koju vi nećete ukrotiti, neka bistra ludost, delo straha i smelosti, neznana i zauvek pobednička. To je snaga koja će dići i onda ćete znati da je vaša slava bila od dima.''

Alber Kami
''Pravednici''
V.G
V.G
2. Stepen
2. Stepen
Female
Number of posts : 189
Age : 47
Registration date : 2011-11-02

Citati iz knjiga - Page 4 Empty Re: Citati iz knjiga

Wed 2 Nov - 17:13
Iz knjige "Jedan od onih života"

Te noći sam joj oćutao najlepše reči koje znam...
Jednom je rekla da bi sve dala da čuje to što oćutim, i otkrio sam joj tajnu o starom drvetu koje raste na ničijoj zemlji između devet salaša, u fantazmagoričnoj oazi koja se u Sahari žita priviđa samo onda kada se to njoj prohte, tako da ni najprefriganijim geometrima nikad nije pošlo za rukom da je osvoje svojim instrumentima...
I tako, obično u nekoj vedroj noći, roj Neizgovorenih Reči nepovratno odbegne iz košnice misli i u potrazi za novim mestom sumanuto pokušava da otkrije prečicu do najbližih zvezda, ali zna se, još niko sem prevejane skitnice Pogleda nije uspeo da dospe do Tamo...
I onda, pred zoru, kad posustalo krenu da se stropoštavaju, Vetar probere najlepše, podmetne pod njih svoje paperjaste uvojke, kao jastučiće, i nežno povuče finu četku te velike krošnje kroz svoje kose...
I Neizgovorene Reči ostaju da trepere u lišću starog drveta zauvek, rekoh joj, kao miris tvoje kose na mom češljiću od jantara...
"Zauvek?", pitala je uplašeno...
O, ne, ispravih se, izvini, zaboravio sam da "zauvek" ne postoji...
Jednog dana, dakako, strovaliće se i to stablo, oprljiće ga Oluja šenlučeći gromovima nad ravnicom, složiće se kao kula od karata pod teretom Neizgovorenih Reči, ili polegnuti tiho i neprimetno, kao kazaljke na tri i petnaest, ko će ga znati?
Ali naići će čerga tog leta, i to ne Mečkari ili Džambasi, ni Gatari ni Korpari, nego Veseli Svirači Tužnih Očiju, praćeni crnim kosovima iz visokih Prekodonskih stepa, i još izdaleka, uspravivši se u sedlu, primetiće u gustoj travi naročitu račvastu granu boje majskog sumraka, od koje bi se mogla izdeljati odlična viola?
I, više nego dovoljno godina kasnije, možda nečija, možda proseda, možda bez ikoga, ti ćeš ugledati belog leptira na jorgovanu, i širom otvoriti prozore mameći ga da ti sobu opraši polenom i prolećem. A ulicom će prolaziti mali Cigan sa violom, videćeš samo drozdovo pero na šeširu kako promiče za šimširom, i začućeš Neku Staru Dobru Nepoznatu Pesmu, koju prvi put slušaš, a godinama je znaš...
I zaplakaćeš, istog časa...
I najzad shvatiti kako sam te voleo...

Đorđe Balašević
cokana
cokana
Novajlija
Novajlija
Female
Number of posts : 1
Age : 35
Registration date : 2012-03-09

Citati iz knjiga - Page 4 Empty Re: Citati iz knjiga

Fri 9 Mar - 23:36
"Zena ne preboleva lako svoje poraze,vi se brzo utesite a nama su potrebne godine...jer zena zivi srcem a ko smrvi njeno srce smrvio je i njeno telo
i moze ga imati samo kao stvar..."

''Mala supruga''-MIRJAM
Slavica Zarić
Slavica Zarić
Novajlija
Novajlija
Female
Number of posts : 11
Age : 69
Registration date : 2012-11-11

Citati iz knjiga - Page 4 Empty Re: Citati iz knjiga

Tue 13 Nov - 13:56
Molitva neznanom prijatelju
Moj sasvim posebni prijatelju, zahvaljujem ti na spremnosti da me saslušaš.I samom ti je znano koliko se silno trudim da opravdam vjeru koju imaš u mene.

Hvala ti, također, i za ovo mjesto na kojem sada prebivam.I neka me nikad, ništa, ni posao, ni zabava, ma koliko časti ili zadovoljstva u sebi nosili, ne odvoje na duže vrijeme od ljubavi koja drži na okupu moju milu obitelj .

Pouči kako da igru r03;r03;života igram pošteno, odvažno, samouvjereno i srčano.

Daruj mi nekoliko prijatelja koji će me razumjeti, a ipak mi i dalje ostati prijatelji.

Podari mi Blagostivi srce, kao i um koji neće zazirati od putovanja, premda na mom drumu, možda, neće biti putokaza.

Omogući mi da imam smisao za humor, kao i, tu i tamo, malo slobodnog vremena koje ći provesti u dokolici.

Pomozi mi da se izborim za najviša, opravdana priznanja za zasluge, za težnje koje u sebi nosim i za prilike što ih stvaram; a opet, učini da da ne zaboravim da predusretljivo i prijateljski pružim ruku svima onima kojima su potrebni ohrabrenje i pomoć.

Daj mi snagu da se suočim sa svime što će naići, kako bih bio odvažan u opasnosti, postojan u nedaćama, umjeren u gnjevu i uvijek pripravan za svaki obrt sreće.

Omogući mi da se osmehujem umjesto da se mrgodim, da sijem ljubazne umjesto grubih i gorkih riječi.

Učini da budem samilostan prema čemeru drugih, da shvatim da postoje skriveni jadi u svačijem životu, ma koliko mogao izgledati da je ispunjen vedrinom.

Učini da uvijek ostanem dostojanstven u svakom svom životnom poduzeću-da ne budem, neosnovano, pun sebe, ali, isto tako, da ne podliježem ni još ozbiljnijoj pogrešci, samopotcenjivanju.

U čemeru, neka mi mi dušu čini vedrom saznanje da bez sjenila ne bi bilo ni sunčeve svjetlosti.

U neuspjehu, učini da sačuvam vjeru.
U uspjehu, učini da ostanem smjeran.

Učini da postojano odrađujem svoj dio posla, pa i preko toga, što većma mogu; i kada svoj posao privedem kraju, zaustavi me i isplati onoliko koliko misliš da zaslužujem. I omogući, na kraju, da s ljubavlju u srcu izreknem ... jedno zahvalno: Amen

Sponsored content

Citati iz knjiga - Page 4 Empty Re: Citati iz knjiga

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum